دست نوشته هام...

دست نوشته های شخصی من، در مورد همه چیز....

دست نوشته هام...

دست نوشته های شخصی من، در مورد همه چیز....

قرارگاه رمضان...

سه شنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۲، ۰۲:۱۸ ب.ظ

شهید رسول حیدری

سلام...

همیشه کلی فیلم و عکس هالیوودی می‌بینیم از این امریکایی ها و روس‌ها و جدیدا انگلیسی ها هم افتادن تو خط ز جنگ‌اوران و عملیات هایی شجاعانه که در واقع هیچ‌وقت اتفاق نیوفتادن. شجاعت های نداشته و برنامه ریزی های دقیق صورت نگرفته‌ای که یکی پس از دیگری فیلم میشه و میاد بیرون و به خورد ملت داده میشه!

برام جالب بود که مثلا امریکا از شکستش در موگادیشو یا عملیاتی بخصوص در افغانستان هم میاد واسه اقتدار خودش تبلیغ میکنه!

خوب، ما با 8 سال جنگ و کلی اقتدار و عملیات‌های شجاعانه‌ای که همگی اتفاق افتادن و تعدادشون اونقدر زیاده که دیگه اصلا حوصله نداریم بشمریمشون دقیقا کجای کاریم؟!! جواب کاملا واضح و معلومه هیچ کجا! ما در این خصوص هیچ کاری نکردیم!!!

الان یه نفر بیاد نیگا کنه فکر میکنه ما تو جنگ فقط ادم فرستادیم جلو که با تانک درگیر بشه و همین... عملیات H3 فقط یه فیلم 25 ساله در موردش هست که پیدا کردنش کار حضرت فیله!!!

به همین دلیل، و به خاطر علاقه‌ی شخصیم به نیروهای پیاده و کوماندویی و عملیات های ویژه‌ای که انجام میدم، پی این مسئله رو گرفتم... یکسال پیش بود تقریبا که قرارگاه رمضان و تیپ 66 هوابردش رو شناختم!... یه عملیات تمیز و بی سر و صدا به داخل خاک عراق، با کلی نتایج مثبت و نیروهایی که هرگز اسمشون مشخص نشد :| اسم این عملیات فتح 8ام هستش که میتونین اینجا پیگیری کنین. من این مطلبی که در خصوصش جمع کرده بودم با عکسای فارس و مطالب سایتای مختلف رو انگلیسی هم کردم و توی چند تا سایت انگلیسی زبان هم نشر دادم!

یکی از اصلی ترین گروه‌هایی که با قرارگاه رمضان همکاری میکرد، پیش‌مرگه‌های مسلمان بودن که در طول جنگ توسط مسیح کردستان(شهید بروجردی) تشکیل شده بود و اکثرا به عنوان بلدیه‌ی راه و قطعا در درگیری ها شرکت میکردن...

در ادامه‌ی این مطلب، میخوام سعی بکنم که این تاپیک در خصوص قرارگاه رمضان رو جمع بکنم و کل مطالب، عملیات های مربوطه، تیپ ها و وظایفشون و نیروهاشون و خلاصه هرچی که هست رو جمع بکنم و قرار بدم...

اولین بار، شهید چمران در اوائل جنگ به فکر سازماندهی مردم و استفاده از تجارب جنگیش و اموزش اونها افتاد و ستادی به نام ستاد جنگ‌های نامنظم تشکیل داد که عملیات های محدودی رو در مرز ها انجام میداد. اما با شهادت ایشون، کار ها کمی عقب موند تا اینکه سه سال بعد، قرارگاه رمضان در استان کرمانشاه تشکیل شد تا وظیفه‌ی عملیات های برون مرزی در مناطق مختلف در خاک عراق را به عهده بگیرد. شاید یکی از اصلی ترین ویژگی های اون، همکاریشون با پیش‌مرگه های مسلمان بودش که در همون زمان تشکیل شده بود و به خوبی جواب داده بود.
قرارگاه رمضان در طول عملیات های متعدد، تونست نتایج بسیار عالیی رو کسب بکنه و شاید یکی فعال ترین های دوران جنگ هم بوده باشه!

عملیات های قرارگاه رمضان بیشتر با اسم های فتح شناخته میشن و عملیات های فتح 8 و 6 جزو قدرتمند‌ترین عملیات های این قرارگاه میباشه.
در خصوص قرارگاه رمضان و عملیات‌هاش، به هر دلیلی مطلب چندانی در دست نیست متاسفانه. بنابراین نمیشه همه‌ی مطالب رو در یک پست قرار بدم... بنابراین کاری که میکنم این هستش که مطالب در خصوص قرارگاه رمضان رو به صورت مجموعه‌ای از پست ها منتشر میکنم که استفاده بکنین.این مجموعه پست‌ها رو با تگ اختصاصی قرارگاه رمضان مشخص میکنم که میتونین راحت تر پیداشون کنین و کل مطالب در این خصوص رو مطالعه بکنین.
صد البته، میتونین کلیت مطلب رو در سایت میلیتاری و در این تاپیک پیگری بکنین! نکته‌ای که در خصوصش هست اینه که به طور قطع توی فروم مربوطه بحث هایی صورت میگیره... ولی میلیتاری گاهی اوقات از دسترس خارج میشه و سکته میزنه! پس اگر سایت خراب بود، مطالب رو از تو وبلاگ بخونین!!...
  • سه شنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۲، ۰۲:۱۸ ب.ظ
  • Senaps

نظرات  (۱)

  • بهروز حسین زاده
  • سلام بهروز حسین زاده واحد اطلات عملیات پادگان امام رضا سقز
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    تجدید کد امنیتی