دست نوشته هام...

دست نوشته های شخصی من، در مورد همه چیز....

دست نوشته هام...

دست نوشته های شخصی من، در مورد همه چیز....

در جست و جوی کمپ اموزشی داعش...

شنبه, ۱ شهریور ۱۳۹۳، ۰۹:۳۶ ق.ظ

سلام...

تا حالا شده با خودتون فک بکنین که سازمانی به طول و عرض داعش، نیروهاش رو کجا اموزش میده؟ و اصلا اینکه تحت اموزش داعش باشی، چه حسی داره؟!

خوب ما میدونیم که هر کدوم از زیر مجموعه‌های داعش در هر شهر و روستایی، یا هر گردان اموزشی‌اش محل اموزش مخصوص خودش رو داره...بنابراین با پیدا کردن یکی از اونها و تحقیق کوتاهی در مورد اون، میشه به نتایج جالبی دست پیدا کرد.

کلیت این مطلب، فقط جالب و جذابه که دوست داشتم ترجمه‌اش بکنم و هدفش اینه که بگه چقد شناسایی این اراذل راحته برای سرویس های اطلاعاتی و بمباران کردنشون ولی متاسفانه صورت نمی‌گیره :(


داعش معمولا تو اکانت های توییترش دسته‌‌ای از تصاویر رو قرار میده که مربوط به یه خبر بخصوص هستش... اگر یکی از دسته‌های عکس مربوط به اموزش یه گردان( در حقیقت شاید گروهان!) از نیروهای جدید رو نگاه کنیم و مورد بررسی قرار بدیم، نتایج جالبی به دست میاد!

در این سری، تصاویر منتشر شده از اموزش، رژه و تصویر فارغ‌التحصیلی یک گروه جدید در نینوا رو مورد بررسی قرار میدیم...با توجه به رودخونه، پل‌های متعدد و جاده‌ی بزرگ، میتونیم به صورت حدودی منطقه‌ای که با محل تصاویر هماهنگه رو پیدا کنیم. برای مثال اینجا خیلی شبیه به منطقه‌ای هست که تصاویر ازش گرفته شده. پس با تطابق بیشتر تصاویر با این محل، به بررسی دقیق تر می‌پردازیم.در تصویر مربوط به فارغ‌التحصیلی می‌بینیم که در پیش‌زمینه میشه یک پل و یک ساختمان بزرگ رو در محلی که کنار جاده درخت کاری شده ببینیم. تصاویر گوگل ارث قدیمی هستن بنابراین از فلش‌ارث برای بررسی بیشتر استفاده میکنیم.


و در تمام منطقه، فقط یک محل وجود داره که با دوربین به سمت جنوب باشه و بتونیم همچین بک‌گراندی رو پیدا کنیم.همچنین با پل در پیش‌زمینه و درخت‌های کنار جاده، به نظر میرسه که کلاس‌های مربوط به اموزش جنگ تن‌به‌تن و دفاع شخصی نیز در همین محل برگذار شده است.

بعد، ما میتونیم از سایت پانورامیو برای بررسی سایر تصاویر استفاده کنیم. پانورامیو سایتی هست که تصاویر رو به محل گرفته شدنشون تگ میکنه.(معمولا توی گوگل‌ارث برای دیدن تصاویری که از محل های مختلف گرفته شده استفاده می‌کنیم اگر با گوگل ارث کار کرده باشید)...
در مثال زیر، میتوان این عکس رو پیدا کرد که همون چیزی هستش که در یکی از تصاویری که در حال بررسی اون هستیم هم قابل مشاهده‌است.حتی تصویر لوگوی روی دیوار در هر دو تصویر نیز با هم یکسان است.یا مثلا در این عکس، ما تصویری از چراغ های روشنایی جاده داریم که باز هم با یکی دیگر از تصاویر برابری میکند.


مجددا در همین تصویر(چراغ ها)، بنر هایی در کنار جاده نصب است که در تصویر دیگری از عناصر تحت اموزش داعش که برای لحظاتی توقف کرده، تا چند حرکت تمرینی را به اجرا بگذارند نیز برابری میکند.از انجایی که تصاویر عموما مربوط به گذشته هستند، ساخت و ساز های جدید در تصاویر داعش را نمی‌توان همیشه در انها پیدا کرد.برای بررسی بیشتر، در این عکس از پانورامیو، میتوان دکل های مخابراتی را مشاهده کرد.البته تصویر گوگل‌ارث، سایه‌ی دکل را نشان می‌دهد اما ساختمان ها را خیر که احتمالا به این دلیل است که این ساخت و سازها به تازگی صورت گرفته.و این حدس رو میشه با استفاده از تصاویر فلش ارث بررسی و تایید کرد. در این تصاویر، ساختمان های در حال ساخته شدن مشخص است.با توجه به این تصاویر و مکان یابی تقریبی دسته‌ای از تصاویر منتشر شده توسط داعش، به نظر میرسه که این نیروها در منطقه‌ای به طول حدود 2.9 کیلومتر رژه رفته اند و کلاس ها و دوره‌های مختلفی برای انها برگذار شده.شاید بهتر باشه به این شکل برای پیدا کردن محل های اموزش تروریست ها اقدام بشه و پس از شناسایی های لازم، برای برخورد های مناسب برنامه ریزی کرد.


منبع
  • شنبه, ۱ شهریور ۱۳۹۳، ۰۹:۳۶ ق.ظ
  • Senaps

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی